O mně

Narodila jsem se v březnu roku 1965 v Praze, které jsem dosud zůstala věrná a bydlím a pracuji v jejím centru. To mi sice neumožňuje věnovat se po celý rok sběru bylin a přípravě léčivých produktů ( snažím se to trochu dohánět v létě na loukách okolo Votic), ale zase mám více času na neustálé doplňování vědomostí. A naštěstí mám v blízkosti skvělé bylinkářství, kde mají všechny bylinky, které ke své práci používám. Zde Vám rádi a ochotně podle mých receptů bylinné směsi připraví.

Vystudovala jsem střední zdravotnickou školu a asi do mých 30 let se věnovala takřka výhradně alopatické medicíně. Jenže moje přibývající zdravotní problémy mě přesvědčily, že mě naše oficiálně uznávané západně orientované zdravotnictví neumí uzdravit. Pouze se snaží pozastavit průběh nemocí a chemickými preparáty potlačovat příznaky chorob.  A postupem času jsem se i přesvědčila, že mě snad ani vyléčit nechtějí, protože farmaceutické firmy nepotřebují lidi uzdravit ale léčit, prostě jde jim o to, abychom dnes a denně polykali spoustu léků, pokud možno až do smrti, aby z nás všech měly farmaceutické firmy co největší zisky.

Mé diagnózy – Roztroušená skleróza od mých 25 let, autoagresivní zánět štítné žlázy spojený s hypofunkcí (snížená funkce štítné žlázy), alergie a k tomu i astma, sarkoidosa – no pro lékaře jsem byla pamlsek, nemohu si stěžovat, stále mě léčili a léčili, ale nějak to nebralo konce a k tomu vedlejší účinky léčiv, no nic moc. Proto jsem se rozhodla vzít zodpovědnost za své zdraví do svých rukou. Tak jsme začala objevovat a probouzet své skryté schopnosti, sbírat potřebné informace a učit se nové a nové metody léčení a psychoterapie. Teď se léčím sama s pomocí mých kamarádů, lektorů a učitelů. Výsledkem je, že se i po více jak dvou desítkách let života s roztroušenou sklerózou a všemi ostatními diagnózami stále ještě v pohodě pohybuji, ujdu kolik potřebuji, jsem plně soběstačná a samostatná a ještě se stále učím a snažím se zdokonalovat.

Jsem nejen plně soběstačná ale i spokojená a šťastná a mé zdraví se stále zlepšuje. Jsem prostě v lepší kondici a psychické pohodě, než ve 30 letech.

Takže navzdory očekávání neurologů, endokrinologů a plicních lékařů a všem jimi určeným diagnózám, žiji zcela plnohodnotný život. Proto jsem se rozhodla, podělit se, se všemi kdo o to stojí, o své zkušenosti a nabídnout Vám své terapeutické schopnosti a znalosti.

Podle mě jsou v cestě za zdravím nejdůležitější tyto věci :

  1. Mít rád sám sebe, prostě se milovat a přijmout se takový jaký jsem
  2. Potom už je velmi lehké milovat všechny a vše kolem sebe
  3. A když mě náhodou přepadne nějaký zdravotní či emocionální problém – umět se k němu postavit čelem a pomocí metody RUŠ tento problém rychle a efektivně a jednou pro vždy odstranit.
  4. Mít kolem sebe spoustu dobrých kamarádů a dobrých lidí, s kterými mohu sdílet vše dobré a i trochu méně dobré co mě v životě potká.
  5. Jíst střídmě a zdravě, pokud možnou čerstvou a zdravou stravu ( čerstvá zelenina, ovoce, oříšky, luštěniny, zdravé obilniny, čerstvé sýry nejlépe kozí,..)
  6. Je totiž nutné si uvědomit, že každý člověk je plně a beze zbytku zodpovědný sám za sebe i za své zdraví a má plné právo se rozhodnout jak se postaví ke svým zdravotním a psychickým problémům a jak je odstraní..