O metodě RUŠ

Co je to ?

je zkratka pro Rychlá a Účinná změna Skutečnosti s G = garancí kvality. Absolventi výukových kurzů tvůrce metody RUŠ Karla Nejedlého začali používat „Ruš, co ti vadí“, „Rychle k úplnému štěstí“, „Klíč k životu“, „Savo na psychické problémy“, „Terapie uvědoměním“, „Řidičák na život“, „Manuál pro život“, „Mercedes na psychiku“ a podobně. Je to moderní, jednoduchá, praktická, logická a věcná metoda pro současného člověka. Tím, že přímočaře řeší skutečné příčiny aktuálních problémů – rychle a úplně – je jedinečná. Zároveň je šetrná. Pomocí této metody se zcela zbavíte řady svých potíží během relativně velmi krátké doby, navíc s trvalým efektem. Pod vedením terapeuta se klient zaměřuje na vyhledání a odstranění negativních programů (přesvědčení, vzorců, bloků), prostě toho, co člověku způsobuje nepříjemné pocity, stres, trable, problémy, starosti, bolesti a bolístky… Prostě na to, co mu brání žít šťastný život.

Co se s ní dá vyřešit?

Jakékoli psychické trampoty i fyzické obtíže.
To, co máte – vy osobně – za problém/y – můžete metodou vyřešit. Když se nad tím zamyslíte, pak jsou to jen naše vlastní, osobní nepříjemné pocity, které nás negativně ovlivňují. A ty se dají odstranit úplně a navždy.

Řeším s klienty i jejich prožité trauma. Jestliže Vám někdo ublížil (při přepadení, znásilnění, vyloupení…), nebo jste někomu ublížili Vy (například při dopravní nehodě), pak tuto zátěž vyřešíme úplně, jakoby se to nikdy nestalo. Přitom je lhostejné, jak dávno nebo nedávno k situaci došlo.

Během terapie dojde k uvědomění, pochopení, poznání souvislostí a k odpuštění ostatním i sobě.

Touto metodou také napravujeme chod věcí tak, aby došlo k nápravě, ke spravedlnosti (soudy…).

Klient si s mojí pomocí vyřeší krizi, i finanční, jakékoli fobie, i sociální fobii, strachy, obavy, úzkosti, lítost, smutky, depresi, stres, vztek, nenávist, hněv, žárlivost, závist, prožitý šok, pocit samoty, nelásky, odloučení, marnost, pocit vyhoření, strach ze smrti, strach z utrpení a bolesti, myšlenky na sebevraždu, anorexii, bulimii, alergie, bolesti hlavy i migrény, trauma z rozvodu i rozchodu – ať už k němu došlo nebo ještě ne, z potratu, úmrtí blízkého člověka i milovaného zvířátka – během terapie jsou všechny nepříjemné pocity vyčištěny.

Zároveň touto metodou vyřešíme i zdravotní problémy, které klienta zatěžují. Ty obvyklé, označené jako diagnóza, i ty, které se údajně řešit nedají.
Metodou VYŘEŠÍME SKUTEČNÉ PŘÍČINY současných potíží. 

Co konkrétně dala metoda mně?

Odpověď na dlouhé hledání opravdového zdraví, nejen polykání léků a potlačování příznaků. Odpověď na hledání správné cesty životem a nalezení jasné odpovědi: „Život je tato cesta a je na nás, jakou si tu cestu uděláme, a já pracuji na tom, aby ta moje cesta byla šťastná, bezbolestná a abych, pokud možno, na této cestě co nejméně lidem kolem sebe ubližovala a naopak se snažím jim pomoci a naučit je, jak jít po své cestě šťastně, spokojeně a s plným zdravím a zodpovědností za svůj život.

Jakým způsobem se s ní pracuje?

Cíleným vedením se nejprve definují negace, které má klient uloženy v podvědomí (a kterých si často není vědom). Následně se tyto negace vyčistí tak, že je přestane žít. Úplně a navždy. Klient je celou dobu při plném vědomí (i terapeut :-)).

K čemu vede metoda ?

Vede k prožívání šťastného, naplněného života. Ke svobodě. K hlubokému vnitřnímu klidu. Ke stavu bez myšlenek. K bezprostřednosti, k prožívání každého okamžiku naplno.

Vede k harmonickým vztahům – s okolím, se sebou, s vesmírem. Život je úspěšný bez usilování.

  • Prodělanou terapií se zvýší odolnost vůči stresu.
  • Vede ke šťastnějšímu a spokojenému životu (ve všech oblastech) tím, že odstraní negace, které nám způsobují nepříjemné pocity. Vede k uvědomění a zodpovědnosti za vlastní život.
  • Učí člověka vyznat se ve svých pocitech, uvědomovat si je, rozumět sobě i ostatním.
  • Metoda vede k hlubšímu pochopení souvislostí. Vede k vytvoření a rozšíření vnitřního prostoru – klidného, čistého, hlubokého.

Pomůže každému?

Ano. Jsou tři podmínky, aby si klient vyřešil svoje problémy pomocí ky:

  1. Je rozhodnutý: např. že chce vyřešit svoje problémy, nebo že chce žít šťastně a tak podobně.
  2. Během terapie dělá to, co mu říkám.
  3. Je otevřený, říká všechny negace, na které během terapie myslí – abychom je spolu vyřešili a on je přestal žít.

Chodí ke mně dva typy klientů: ti, kteří „dozrají“ rozumově do stavu, že problém/y chce vyřešit, a pak ti, kteří jsou na dně a nevědí, kudy kam. 

Jak fungujeme?

Odborníci tvrdí, že nás podvědomí hodně ovlivňuje. S tím souhlasím. Dále říkají, že my ale nevíme, co v podvědomí máme. Moje zkušenosti se sebou a s přibližně 11 000 klienty jsou jiné: negace, které máme uloženy v podvědomí, nás napadají, průběžně se nám „honí“ v hlavě a více či méně je žijeme na fyzické úrovni. Pokud tyto negace z podvědomí „vytáhneme“ a následně zpracujeme tak, že na nás nemají sebemenší vliv (zbavíme je všech nepříjemných emocí, „vyčistíme“ je), pak je následně přestaneme žít.

Jak poznat, že je problém vyřešený?

Kontrola je jasná a logická: pokud žijete štěstí ve všech oblastech Vašeho života – pak není co řešit :-).

Pokud jste vyřešili nějakou situaci nebo vztah (jakýmkoli způsobem), pak při vzpomínce na tu situaci nebo člověka nebo zvířátko nebo sebe… jste v úplné pohodě, jste „nad věcí“.

Pokud však máte nepříjemné pocity, je tam ještě nějaká (jedna nebo více) negativní myšlenka – Vaše. Dá se to vyčistit úplně. Je jedno jak moc i jak dlouho Vás to zlobí.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách metody www.metodarus.cz
a na stránkách Karla Nejedlého www.karelnejedly.cz.