Bylinková poradna

A protože člověk je nádoba celistvá a neoddělitelná, léčím vždy společně a najednou duši i tělo. Tím chci říct, že při terapiích nejčastěji používám to nejlepší a nejkomplexnější – metodu.

Moje oblíbené bylinky:

  • Třapatka nachová – používám tinkturu z této bylinky na podporu imunity a léčbu virových onemocnění. Pomáhá i při léčbě rakoviny.
  • Lichořeřišnice větší, nebo Lichořeřišnice kapucínka – tinktura je výborná na léčbu zánětů močového ústrojí a dýchacích cest. Při dlouhodobém používání podporuje růst vlasů a zpevňuje nehty. Výborná je i jako zelená bylinka do salátů.
  • Hlíva ústřičná – to tedy není bylinka ale houba, nicméně ji používám stále. Extrakt z ní je výborný na podporu a úpravu imunitního systému. Nejen, že jej posiluje, ale dokáže jej i upravovat, aby fungoval jak má. Používám i gel z této úžasné houby na léčení ekzémů, vyrážek, pohmožděnin, doléčení popálenin a obnovu pokožky.
  • Řepík lékařský – bylinka je vynikající vnitřně na choroby jater, slinivky břišní, žaludku i střev. Výborné kloktadlo na namožené hlasivky a bolesti v krku. Zevně je výborný na léčení zánětlivých ran i jizev po operaci.
  • Šalvěj lékařská – vynikající zevně na všechny choroby dutiny ústní – parodontóza, afty, kloktadlo při bolestech v krku. Používám buď tinkturu z šalvěje nebo silný odvar. Vnitřně je potřeba šalvěj používat opatrně, protože předávkování se může projevit negativně. Je dobrá při pracovním přetížení, proti nočnímu pocení, oživuje krevní oběh atd.
  • Dub letní – má vynikající stahující účinky. Proto jej využívám hlavně zevně na léčbu hemeroidů, na křečové žíly atd. Na vyplachování dutiny ústní při parodontóze, na obklady při zánětech očí. Výborný vnitřně při některých ženských problémech i do čajových směsí na léčbu lupénky.
  • Řebříček obecný

Vypsat vše o bylinkách není v mých silách a ani to není mým záměrem, používejte bylinky s důvěrou a rozumem a chcete-li poradit, přijďte, ráda Vás uvítám.